15 Ekim 2013 Salı

What's new?

I haven't been writing any post approximately three months. There has been many changes in my life. So,  at first I graduated from my bachelor degree, which is about tourism management at Dokuz Eylul University. Then I applied for postgraduate degree which is Civil Aviation Man. And the evaluation of some exams and interview results, they received me to the programme. 
There wasn't any choice except to move from Izmir to Eskisehir. So I came back my hometown after 5 years and I started to live with my family again. I am not sure this situation is good or bad, I haven't decided yet, but we will see it soon.

So am I wiriting this post just to talk about my life? No, ofcourse not, I am writing because there is a new route to travel where I expect to have a good holiday.
The new route is ending at "Bozcaada".
After long decision process, we decided to this island to have a short holiday.

Hali hazırda yazmam gereken yazılar olmasına rağmen çok çok uzun süredir hiç bir şey yazmıyordum. Sanırım çalışma hayatı bütün yaşam enerjimi alıp götürüyordu. Neyse ki yazın bitmesiyle çalışma hayatım sona erdi ve ben yine o sorumsuz öğrenci hayatıma geri dönebildim. Şehir değiştirmek zorunda kalmak hatta yıllardır yaşadığın evini (evim dışında İzmir'de bıraktıklarımı hesaba katamıyorum bile, düşündükçe verdiğim kararı daha çok sorguluyorum) terk edip ailenin yanına taşınmak, tekrar öğrenci olmaya değer miydi bunu gerçekten bilmiyorum. Çok zor, gerçekten uykularımı kaçıracak kadar zor oldu bu kararı vermek.

Neyse bu postu size özel hayatımı ve vermek zorunda kaldığım 
kararlarımı anlatmak için yazmıyorum elbette. :D
Eskişehir'i daha yaşanılabilir kılmanın yolunu sanırım sık sık seyahate çıkmakta, bu yolların sonunu da İzmir'e bağlamakta bulacağım . Şimdiki rotamın sonu zaman kısıtı, okunması gereken makaleler ve yazılması gereken raporlar dolayısıyla İzmir'e ulaşmıyor; fakat en az İzmir kadar güzel olacağını düşündüğüm Bozcaada'ya kadar ulaşıyor neyse ki.

"Neden Bozcaada?" derseniz de cevabı ben değil, sizin de takip etmekten zevk alacağınızı düşündüğüm Hazal Kaya, "Bozcaadalı Olmak" yazısıyla veriyor. Bu sabah bu yazıyı okuduktan sonra ben doğru kararı verdiğimize eminim, belki size de esin kaynağı olabilir.
Afiyetle okuyunuz. :)

 Bu arada fotoğraf Anlamarama'nın yazısından. Benimkiler yaşanmışlıklarla beraber bi kaç haftaya burada yerini alır diye düşünmekteyim. Umarım Bozcaada'dan, şu ara çok sık dinlediğim ve aşağıda yer alan şarkının modundan çıkmış olarak dönerim.
 Şarkıyı sevmediğimden değil tabi sadece şu ara iyi gelmiyor. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder